I Ogólnopolska Konferencja Nowatorskie Metody Leczenia Nadwagi i Otyłości  Niezmiernie miło jest nam poinformować, że czasopismo Journal of Nutrilife objęło patronatem medialnym niezwykłe wydarzenie jakim jest I Ogólnopolska Konferencja Nowatorskie Metody Leczenia Nadwagi i Otyłości.

Udostępnij
Polub NutriLife.pl
Reklama

Organizatorem Konferencji jest Centrum Medyczne VitaImmun- nowatorski ośrodek zajmujący się nowoczesną diagnostyką medyczną. Konferencja będzie miała miejsce 21 listopada 2015r. w Poznaniu w godzinach 9:00- 18:00.

 

Wśród zaproszonych Gości znaleźli się specjaliści oraz pasjonaci zajmujący się dietetyką, nietolerancjami pokarmowymi, mikrobiotą jelitową oraz jej wpływem na organizm . Prelegenci oprócz ogromnej wiedzy posiadają również wieloletnie doświadczenie praktyczne w pracy z pacjentami. Kolejną rzeczą, która łączy wykładowców jest holistyczne podejście do pacjenta oraz wprowadzanie przemyślanych, niezwykle skutecznych rozwiązań dietetycznych. Spotkanie będzie okazją do zgłębienia wiedzy, wymiany informacji i zapoznania się z nowymi rozwiązaniami w walce z nadwagą i otyłością.

 

Sylwetki wykładowców:

prof. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska - lekarz chorób wewnętrznych, dietetyk kliniczny, kierownik Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, autorka wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych z zakresu dietetyki i leczenia otyłości.

dr n. biol. Patrycja Szachta - ekspert z zakresu utajonych nadwrażliwości pokarmowych oraz zaburzeń mikroflory jelitowej, specjalizuje się w pomocy pacjentom borykającym się między innymi z  chorobami autoimmunologicznymi, autyzmem, zespołem chronicznego zmęczenia, nadwagą i otyłością czy atopowym zapaleniem skóry. Autorka licznych publikacji medycznych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz rozdziałów w monografiach naukowych.

Jakub Mauricz - dietetyk i specjalista od spraw suplementacji, opiekun sportowców, trener personalny, szkoleniowiec (Mauricz.com), specjalista w dziedzinie rehabilitacji pourazowej, redaktor prowadzący czasopisma Body Challenge, autor licznych artykułów popularno- naukowych oraz naukowych dotyczących żywienia i medycyny sportowej.

Iwona Wierzbicka - dietetyk kliniczny, trener personalny, specjalista od chorób autoimmunologicznych oraz metabolicznych, pomysłodawczyni i autorka szkoleń z zakresu dietetyki, obecnie prowadzi poradnię dietetyczną i treningową Ajwen (ajwen.pl), autorka wielu tekstów fachowych dotyczących żywienia oraz dietetyki sportowej.

Anna Lewandowska - reprezentantka Polski w karate tradycyjnym, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy i świata, trenerka personalna, specjalista do spraw żywienia, oraz pasjonatka zdrowego stylu życia, absolwentka AWF-u w Warszawie, prowadzi autorski blog Healthy Plan by Ann skupiający się wokół tematyki żywienia i fitness.

mgr Łukasz Sieńczewski - dietetyk, specjalista w zakresie diet eliminacyjno- rotacyjnych, zaburzeń mikroflory jelitowej i celowanej probiotykoterapii oraz żywienia i suplementacji w chorobach autoimmunologicznych. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu probiotykoterapii oraz stosowania diet eliminacyjno-rotacyjnych w profilaktyce i leczeniu wybranych chorób.

mgr Paulina Ihnatowicz i mgr Emilia Ptak- Kasica - dietetyczki kliniczne oraz sportowe, specjalistki w zakresie chorób autoimmunologicznych, szkoleniowcy Mauricz.com, członkinie redakcji czasopisma Body Challenge, prowadzą Poradnię Medycyny Żywienia MedFood oraz angażują się w liczne projekty popularyzujące zasady prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia.

 

Program konferencji obejmuje następujące wystąpienia:

  1. Reverse dieting (odwrotna dieta) jako prewencja załamania metabolicznego, prelegent: Jakub Mauricz
  2. 10 zasad skutecznego odchudzania według Ajwen, prelegent: mgr Iwona Wierzbicka
  3. Dlaczego pomimo diety czasami tak ciężko jest schudnąć?, prelegent: mgr Iwona Wierzbicka
  4. Czy przyczyną otyłości mogą być alergie i nietolerancje pokarmowe? Analiza przypadków klinicznych, prelegent: prof. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska
  5. Otyłe bakterie czyli wpływ mikroflory jelitowej na nadwagę i otyłość. Czy probiotyki i prebiotyki mogą pomóc w odchudzaniu?, prelegent: dr n. biol. Patrycja Szachta
  6. Probiotyki, prebiotyki i nietolerancje pokarmowe w sporcie. Spojrzenie praktyka, prelegent: Anna Lewandowska
  7. Protokół autoimmunologiczny, prelegent: dietetyk Łukasz Sieńczewski
  8. Błonnik czy rzeczywiście odchudza? Fakty i mity, prelegenci: mgr Paulina Ihnatowicz i mgr Emilia Ptak- Kasica
     

Zapraszamy!

 

Możliwość rejestracji oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej http://www.vitaimmun.pl/metody-leczenia-nadwagi/ oraz pod adresem emailowym: mdrobczynska@vitaimmun.pl

Autor opracowania:


Udostępnij
Polub NutriLife.pl
  Autor publikacji

lic. Katarzyna Banach

lic. Katarzyna Banach


Autor publikacj nie udostępnił swojej wizytówki.
Z udostępnionymi informacjami, w tym opublikowanymi pracami autora, możesz zapoznać się odwiedzając jego profil - [profil autora]

Reklama
Reklama

Zobacz także

Czekolada - proces produkcji, wady i przyczyny ich powstawania
Czekolada - proces produkcji, wady i przyczyny ich powstawania
Olej kokosowy- właściwości i znaczenie w diecie człowieka
Olej kokosowy- właściwości i znaczenie w diecie człowieka
Nowotwór jelita grubego - dieoprofilaktyka
Nowotwór jelita grubego - dieoprofilaktyka
Oleje roślinne, charakterystyka i technologia wytwarzania
Oleje roślinne, charakterystyka i technologia wytwarzania

Tematyka publikacji


DOŁĄCZ DO NAS
Czasopismo:O nas | Redakcja | Dla autorów | Patronat medialny | Kontakt
Serwis: Reklama | Regulamin | Pomoc | Kanały informacyjne (RSS)
Copyright © 2024 NutriLife.pl
  
//www.honcode.ch/HONcode/Seal/HONConduct186547_s1.gif