Rosjanie wycofują się z produkcji czekoladowych lodów o nazwie: Obamka  Ponoć to bardzo dobre lody czekoladowe. Jednak zniknęły z rynku z uwagi na swoje niecodzienne opakowanie. Lody o nazwie "Obamka" wprowadziła na rynek fabryka z Nabierieżnych Czełnów w Tatarstanie. Ich nazwa jednoznacznie kojarzy się z prezydentem USA - Barackiem Obamą. Opakowanie lodów oburzyło media na świecie.

Udostępnij
Polub NutriLife.pl
Reklama

Lody czekoladowe "Obamka" wprowadziła na rynek w kwietniu tego roku rosyjska firma Sławica z Nabierieżnych Czełnów w Tatarstanie. Od samego początku zwracały na siebie uwagę, ponoś dobrym smakiem i niecodziennym opakowaniem.

Obamki lody rosja dietetyka zssr usa barack obamaCzekoladowe lody "Obamka", na opakowaniu mały chłopiec-murzynek (materiały promocyjne)

W tym przypadku działanie marketingowo-skojarzeniowe było na tyle silne, że na lody zwróciły uwagę światowe media. "The Times" nazwał je  najnowszym przejawem rasizmu w Rosji. Z kolei "New York Post" napisał, że takie lody jeszcze bardziej ochładzają relacje między Rosją, a USA.

Producent lodów twierdzi, że jest to produkt dla dzieci i bohater opakowania nie powinien być kojarzony z prezydentem stanów zjednoczonych. Jednak by przerwać burzę medialną i przeciąć wszelkie spekulacje lody będą wycofane z produkcji.

 

Autor opracowania:


Udostępnij
Polub NutriLife.pl
  Autor publikacji

 Piotr Wolski

Piotr Wolski


Autor publikacj nie udostępnił swojej wizytówki.
Z udostępnionymi informacjami, w tym opublikowanymi pracami autora, możesz zapoznać się odwiedzając jego profil - [profil autora]

Reklama
Reklama

Zobacz także

Letnia Szkoła Nutrigenomiki
Letnia Szkoła Nutrigenomiki
Zarys technologii piwa - proces produkcyjny
Zarys technologii piwa - proces produkcyjny
Apetyt na ekologię i tradycję
Apetyt na ekologię i tradycję
I Kongres Probiotyczny
I Kongres Probiotyczny

Tematyka publikacji


DOŁĄCZ DO NAS
Czasopismo:O nas | Redakcja | Dla autorów | Patronat medialny | Kontakt
Serwis: Reklama | Regulamin | Pomoc | Kanały informacyjne (RSS)
Copyright © 2024 NutriLife.pl
  
//www.honcode.ch/HONcode/Seal/HONConduct186547_s1.gif