I Ogólnopolski Kongres Dietetyki i Medycyny Funkcjonalnej  Centrum Medycyny Żywieniowej i Dietoterapii GR MED oraz czasopismo Journal of NutriLife mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w I Ogólnopolskim Kongresie Dietetyki i Medycyny Funkcjonalnej pod hasłem: „Dietetyka i Medycyna czyli interdyscyplinarny klucz do zdrowia” , który odbędzie się w dniu 12 czerwca 2016 r. w Rumii.

Udostępnij
Polub NutriLife.pl
Reklama

Niepodważalną wartością dla każdego dietetyka oraz lekarza powinno być ciągłe poszerzanie własnej wiedzy. Jej optymalne wykorzystanie, przyczynia się do poprawy lub utrzymania prawidłowego stanu zdrowia pacjenta, wdrażania nowych, skutecznych rozwiązań leczniczych a także zwiększenia przewagi konkurencyjnej na rynku. Optymalizacja wiadomości nie dotyczy wyłącznie ośrodków leczniczych czy jednostek naukowych. Zmiany w tym zakresie odnoszą się również do osób, które każdego dnia mają realną styczność z pacjentami.

 

Pierwszym w Polsce
wspólny Kongres lekarzy i dietetyków.

Z uwagi na powyższe kwestie sopockie Centrum Medycyny Żywieniowej i Dietoterapii GR MED podjęło się organizacji niezwykłego przedsięwzięcia jakim będzie I Ogólnopolski Kongres Dietetyki i Medycyny Funkcjonalnej. To przełomowe wydarzenie będzie pierwszym w Polsce wspólnym Kongresem lekarzy i dietetyków. Bez wątpienia ścisła współpraca tych dwóch medycznych profesji oraz dostrzeżenie nieocenionej roli diety w postępowaniu leczniczym i pozycji dietetyka w integralnym zespole opieki nad pacjentem, przyczynia się do efektywniejszej pomocy potrzebującym.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla Państwa wielogodzinny program szkoleniowo-naukowy realizowany w ciągu dwóch dni. Podczas Kongresu poruszana będzie różnorodna tematyka, prezentowane najnowsze doniesienia naukowe, wiedza praktyczna oraz interdyscyplinarne podejście do leczenia chorób. Dodatkowo lokalizacja w nowoczesnym obiekcie czy specjalnie na tę okazję stworzona aplikacja komórkowa zapewnią wszystkim gościom komfort uczestnictwa w tym wydarzeniu. 

 

Wśród poruszanych podczas konferencji zagadnień znajdą się między innymi tematy z zakresu:

  • immunologii- chorób z autoagresji, wspierania układu odpornościowego, jego zaburzeń i przywracaniu równowagi
  • endokrynologii - zaburzeń hormonalnych, zespołu PCO i jego konsekwencji zdrowotnych
  • gastroenterologii - zespołów złego wchłaniania, atypowej celiakii, nieswoistych zapaleń jelit
  • diagnostyki alergii i nietolerancji pokarmowych, stosowania diet eliminacyjnych i rotacyjnych w praktyce
  • znaczenia mikroflory jelitowej w zdrowiu i chorobie
  • stosowania odpowiednich probiotyków w wybranych jednostkach chorobowych wybranych problemów dietetyki klinicznej i sportowej
  • wykorzystania diagnostyki laboratoryjnej w praktyce dietetyka stosowania specjalistycznej suplementacji w wybranych jednostkach chorobowych
  • żywienia w ciąży
 
Szczegółowe informacje 
dostępne stronie internetowej: 
http://www.kongres-grmed.pl

Wśród prelegentów znajdą się najlepsi w Polsce specjaliści z zakresu medycyny i dietetyki. Gościem specjalnym Kongresu będzie Dr Izabella Wentz ze Stanów Zjednoczonych,  autorka najbardziej poczytnej książki dotyczącej choroby Hashimoto, bestsellera New York Times „Zapalenie tarczycy Hashimoto - jak znaleźć i wyeliminować źródłową przyczyną choroby”.

 

Autor opracowania:


Udostępnij
Polub NutriLife.pl
  Autor publikacji

lic. Katarzyna Banach

lic. Katarzyna Banach


Autor publikacj nie udostępnił swojej wizytówki.
Z udostępnionymi informacjami, w tym opublikowanymi pracami autora, możesz zapoznać się odwiedzając jego profil - [profil autora]

Reklama
Reklama

Zobacz także

Już dziś zaplanuj udział w WorldFood Warsaw 2016
Już dziś zaplanuj udział w WorldFood Warsaw 2016
McDonald’s - sam skomponuj swoją kanapkę
McDonald’s - sam skomponuj swoją kanapkę
Żywność ekologiczna - wymogi oraz znakowanie
Żywność ekologiczna - wymogi oraz znakowanie
I Kongres Probiotyczny
I Kongres Probiotyczny

Tematyka publikacji


DOŁĄCZ DO NAS
Czasopismo:O nas | Redakcja | Dla autorów | Patronat medialny | Kontakt
Serwis: Reklama | Regulamin | Pomoc | Kanały informacyjne (RSS)
Copyright © 2024 NutriLife.pl
  
//www.honcode.ch/HONcode/Seal/HONConduct186547_s1.gif