tiqDiet - program do układania jadłospisu i zmiany nawyków pacjenta  



Każdy dietetyk wie, że osoba na diecie, potrzebuje silnego wsparcia by utrzymać motywację do zmiany. Z tego założenia wyszli twórcy TiqDiet – innowacyjnego programu dla dietetyków, który wspiera tworzenie poprawnych nawyków żywieniowych poprzez aktywny kontakt z pacjentem. Jest to pierwsze w Polsce, a być może i na świecie tego typu rozwiązanie.

Udostępnij
Polub NutriLife.pl
Reklama

Wyobraź sobie, że Twój pacjent między kolejnymi wizytami nie tylko stosuje się do założeń diety, którą mu ułożyłaś ale także pije odpowiednią ilość wody, zażywa suplementy w odpowiednich ilościach i o odpowiednich porach. Nie zapomina o wizycie u lekarza i jest aktywny fizycznie. O wszystkim  pamięta dzięki przyjaznym, spersonalizowanym, automatycznym przypomnieniom na telefonie. Brzmi niewykonalnie?

Program dla dietetyków, którego brakowało na rynku

Automatyczne przypomnienia to funkcja pozażywieniowego planu wspierającego zdrowie, którą posiada TiqDiet. Pacjenci powiadomienia odczytują na swoim smartfonie dzięki aplikacji, którą można pobrać bezpłatnie w App Store lub Google Play. Z jej pomocą odczytują jadłospis i składniki potrzebne do stworzenia posiłku i otrzymują automatycznie wygenerowaną listę zakupów. Mogą też śledzić na bieżąco swoje postępy.

 Monitor postępów pacjentaAplikacja do monitorowania pracy z pacjentem

- Przeprowadzone badania potwierdziły, że standardowe wysyłanie jadłospisów na skrzynkę mailową pacjentów nie jest skutecznym rozwiązaniem, bo nie daje informacji zwrotnej – mówi Michael Kacprzak, pomysłodawca TiqDiet – 76% dietetyków przyznało, że nie znalazło sposobu na skuteczną weryfikację, czy ich zalecenia są przestrzegane.*

 

TiqDiet wyszedł potrzebom dietetyków naprzeciw. Podopieczny może teraz odznaczyć wykonanie danego zalecenia dietetyka, o czym ten zostaje natychmiast powiadomiony. Obserwacja postępów w czasie rzeczywistym pozwala na skuteczną weryfikację założeń planu zdrowego odżywiania.

 

- W szybki sposób zyskuję jasną i klarowną informację o tym, jak radzą sobie moi podopieczni i widzę dokładnie, o których można być spokojnym, a których trzeba zmotywować bardziej – mówi Kamila Ziemann, właścicielka centrum dietetycznego Efekt, dietetyk z 8 letnim stażem. – Na monitorze laptopa przedstawione jest to w czytelny sposób – za pomocą procentów i wykresów.

Nowoczesny znaczy prosty w obsłudze

Wielu  profesjonalnych dietetyków, przyzwyczajonych do starych programów, obawia się trudności w korzystaniu z nowoczesnych serwisów, które na dodatek działają w „chmurze”. Tymczasem program jest zaprojektowany tak, aby jego użytkowanie było jak najłatwiejsze, a dostęp do niego możliwy z każdego urządzenia podłączonego do internetu.

Aplikacja na telefon
Aplikacja na telefon

W TiqDiet konto zakłada się w mniej niż minutę. Następnie można przejść do tworzenia bazy pacjentów, uzupełniania swojej wizytówki lub układania jadłospisu

Rejestracja w serwisie pozwala na korzystanie z największej na świecie bazy składników USDA, którą można poszerzać o własne produkty. Szybko można dodać własne potrawy, ale też skorzystać z wgranych w bazie. Dietetyk ma możliwość stworzenia szablonu jadłospisu, który potem może powielać, lekko modyfikować, a dopasowany na jego podstawie plan diety stworzyć nawet w kilkanaście minut!

W razie jakichkolwiek pytań, użytkownik programu może liczyć na pomoc. Autorzy programuudostępnili czat przez który można skontaktować się z obsługą serwisu.

Tworzenie jadłospisuTworzenie jadłospisu w programie tiqDiet

Zmiana nawyków pacjenta dzięki bliskiemu kontaktowi

 – Największym problemem w pracy dietetyka jest motywacja klientów. Oczywiście w gabinecie wszyscy są zmotywowani, znają cele i wychodzą pełni energii – Mówi Kamila Ziemann – Jednak wszystko się zmienia po 3-4 dniach, gdy entuzjazm opada, a pokusy są coraz silniejsze.

Potwierdzają to badania – aż 59% dietetyków uważa, że spadająca motywacja pacjenta to jedna z największych barier skutecznej terapii.*

Bliski kontakt z dietetykiem pozwala pacjentowi poczuć, że nie jest „sam” w walce. Często przecież przejście na dietę oznacza życiową rewolucję. Podopieczny musi mierzyć się nie tylko ze swoimi słabościami, ale i np. brakiem oparcia w najbliższych. Dietetyk staje się w tym czasie jedyną osobą wspierającą i motywującą.

Dlatego najważniejszym celem, jaki postawili sobie twórcy TiqDiet, jest pomoc dietetykom w byciu bliżej swoich podopiecznych, aby uczyć ich poprawnych nawyków żywieniowych.

 

Nie ma programów doskonałych. Każdy znas chciałby mieć inne opcje w swoim programie. Twórcy tiqDiet słuchaja opinii środowiska dietetycznego i deklarują ciągłą pracę nad poprawą funkcjonalności oprogramowania. Warto poświęcić chwilę i przetestować to oprogramowanie, a swoją opinią podzielić się z jego twórcami. Na stronie www.tiqdiet.pl możecie bezpłatnie przez 14 dni korzystać z oprogramowania.

 

*badanie ankietowe przeprowadzone na 783 dietetykach na potrzeby tworzenia TiqDiet, 2015 r.

Autor opracowania:


Udostępnij
Polub NutriLife.pl




  Autor publikacji

 Piotr Wolski

Piotr Wolski


Autor publikacj nie udostępnił swojej wizytówki.
Z udostępnionymi informacjami, w tym opublikowanymi pracami autora, możesz zapoznać się odwiedzając jego profil - [profil autora]

Reklama
Reklama

Zobacz także

Zmiany w żywieniu dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2016-2017
Zmiany w żywieniu dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2016-2017
Jak przygotowć 30% roztwór wodorotlenku sodu, a następnie rozcieńczyć go do 15%? - Niezbędnik
Jak przygotowć 30% roztwór wodorotlenku sodu, a następnie rozcieńczyć go do 15%? - Niezbędnik
Vitme - program dla dietetyków
Vitme - program dla dietetyków
Warunki wzrostu i rozwoju drobnoustrojów
Warunki wzrostu i rozwoju drobnoustrojów
Czasopismo:O nas | Redakcja | Dla autorów | Patronat medialny | Kontakt
Serwis: Reklama | Regulamin | Pomoc | Kanały informacyjne (RSS)
Copyright © 2024 NutriLife.pl
  
//www.honcode.ch/HONcode/Seal/HONConduct186547_s1.gif