Już od ponad 1700 lat produkowane są napoje alkoholowe, przygotowywane na bazie ryżu. W europie często napoje takie określa się mianem win ryżowych, głównie z uwagi na zawartość alkoholu, która plasuje się w przedziale od 14 do 16%. Należy jednak zwrócić uwagę, że określenie to nie jest precyzyjne, gdyż proces produkcyjny tych napojów bardziej przypomina produkcję piwa niż wina. W opracowaniu przedstawiono podział win ryżowych ryżowych oraz zarysowano proces produkcji sake.
Duża różnorodność surowców jak i różnice klimatyczne w poszczególnych częściach globu sprawiły, że istniej ogromna różnorodność trunków narodowych i regionalnych, które w czasach nowożytnych, powszechnej globalizacji, stają się często napojami znanymi i dostępnymi na całym świecie. Każdy gatunek alkoholu, ze względu na różnice w procesie wytwarzania może posiadać znacząco różne właściwości.
Przykładem takich trunków mogą być wina produkowane na terenie całej Azji z najbardziej popularnego tam zboża – ryżu. Jednym z takich win jest sake - popularny w Japonii narodowy napój ... Tekst zawiera 3625 wyrazów. Będziesz go czytać 18 minut i 7 sekund. Bądż na bieżąco - kup prenumeratę cyfrową Prenumerata to nieograniczony dostęp do:
pełnych tekstów publikacji naukowych (recenzowanych)
merytorycznych i wiarygonych informacji branżowych.
Literatura:
Autor publikacji
mgr inż. Paweł Kujawa
Autor publikacj nie udostępnił swojej wizytówki.
Z udostępnionymi informacjami, w tym opublikowanymi pracami autora, możesz zapoznać się odwiedzając jego profil - [profil autora]