U przeważającej części młodych osób cierpiących na uciążliwe migreny zaobserwowano lekkie niedobory witaminy D, ryboflawiny i koenzymu Q10 - organicznego związku chemicznego występującego w mitochondriach komórek roślin i zwierząt, który pełni ważną rolę w procesach produkcji energii niezbędnej do wzrostu i życia komórek. Naukowcy szukają odpowiedzi na pytanie, czy suplementacja może zapobiec migrenie.
Kierownik zespołu badawczego dr Suzanne Hagler z oddziału neurologii w Cincinnati Children's Hospital Medical Center, uważa, że niezbędne są badania w celu wyjaśnienia, czy suplementacja u pacjentów z migreną może być skuteczna oraz czy pacjenci z łagodnym niedoborem tych substancji są bardziej podatni na korzyści płynące z suplementacji. Dr Hagler wraz ze współpracownikami przeprowadziła badania wśród pacjentów z Cincinnati Children's Headache Center, które przedstawiła na konferencji naukowej American Headache Society w San Diego.
Tekst zawiera 366 wyrazów. Będziesz go czytać 1 minutę i 49 sekund.
Publiakacja tylko dla naszych czytelników
Dołącz do czytelników
Uzyskaj dostęp do większej liczby publikacji, aktualności dietetycznych, powiadomień.
Logowanie
Cincinnati Children's Hospital Medical Center, news release, June 10, 2016, url: http://www.cincinnatichildrens.org
Autor publikacji
mgr inż. Magdalena Wychudzka
Autor publikacj nie udostępnił swojej wizytówki.
Z udostępnionymi informacjami, w tym opublikowanymi pracami autora, możesz zapoznać się odwiedzając jego profil - [profil autora]