Znamy już prelegentów I Ogólnopolskiej Konferencji Nowatorskie Metody Leczenia Nadwagi i Otyłości. Wystąpią: Jakub Mauricz, Iwona Wierzbicka, Lucyna Ostrowska, Patrycja Szachta, Łukasz Sieńczewski, Anna Lewandowska, Paulina Ihnatowicz, Emilia Ptak-Kasica. Przedstawiamy krótką charakterystyke prelegentów.
I Ogólnopolska Konferencja Nowatorskie Metody Leczenia Nadwagi i Otyłości odbędzie się 21 listopada 2015r. w Poznaniu. Przedstawiamy listę prelegentów.
Jakub Mauricz - trener personalny, licencjonowany dietetyk, szkoleniowiec, dydaktyk, masażysta, rehabilitant. Ekspert do spraw dietetyki i suplementacji oraz przygotowania kondycyjnego w sportach szybkościowo-siłowych. Specjalista do spraw rehabilitacji pourazowej i wykorzystania metody PNF (proprioceptywnego nerwowo-mięśniowego torowania ruchu) pomagającej odtworzyć naturalne wzorce ruchowe chroniące przed kontuzją. Specjalista do spraw suplementacji; wdrożył na polski i europejski rynek blisko 150 suplementów diety. Właściciel i szkoleniowiec centrum dydaktyczno-treningowego MAURICZ.COM oferującego szkolenia z zakresu dietetyki, fizjoterapii oraz treningi personalne. Autor licznych artykułów popularno-naukowych oraz naukowych publikowanych w kwartalnikach medycznych. Konsultant naukowy publikacji „Nowoczesny trening siłowy” wydawnictwa Galaktyka. Współpracownik największych magazynów branży fitness, w latach 2008- 2010 zastępca redaktora naczelnego polskiej edycji czasopisma kulturystycznego „Muscular Development”. Od 2015 r. redaktor prowadzący czasopisma branżowego Body Chellenge.
Pan Jakub Mauricz zaprezentuje wykład pt.: ”Reverse dieting (dieta odwrócona), jako prewencja załamania metabolicznego”.
Iwona Wierzbicka - dietetyk kliniczny i trener personalny. Prowadzi poradnię dietetyczną oraz studio treningu personalnego Ajwen. Uzyskała dyplom dietetyka klinicznego, ponadto posiada specjalizację z dietetyki sportowej i suplementacji. Specjalizuje się w terapiach żywieniowych mających zastosowanie w diabetologii, alergologii, zdrowiu publicznym, immunologii klinicznej, kardiologii, pediatrii, gastroenterologii oraz onkologii klinicznej. Leczy m.in. takie choroby jak: cukrzyca typ II, otyłość, celiakia, zaburzenia hormonalne, choroba Hashimoto, osteoporoza, choroby skóry czy zespół metaboliczny. Posiada szeroką wiedzę na temat diety dla sportowców oraz kobiet w ciąży i matek karmiących. Jest prekursorką i propagatorem diety paleo w Polsce.
Oprócz diety zajmuje się treningami personalnymi z użyciem sprzętu funkcjonalnego. Posiada uprawnienia państwowe o specjalizacji fitness oraz kulturystyka. Jest autorką licznych artykułów i publikacji w czasopismach branżowych o tematyce fitnessowej i dietetycznej. Od 2014 prowadzi własne autorskie szkolenia w Opolu.
Pani Iwona Wierzbicka zaprezentuje dwa wykłady: „10 zasad skutecznego odchudzania według Ajwen” oraz „Dlaczego pomimo diety czasami tak ciężko jest schudnąć?”
Lucyna Ostrowska - kierownik Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Praktycznej Terapii Otyłości, lekarz chorób wewnętrznych, specjalista dietetyki klinicznej. Członek European Association for the Study of Obesity oraz Polskiego Towarzystwa Gastrologicznego. Opiekun grupy wsparcia Klubu Kwadransowych Grubasów w Białymstoku. Od 1997r. prowadzi Gabinet Leczenia Otyłości.
Autorka ponad 200 publikacji naukowych i popularno-naukowych z zakresu dietetyki i leczenia otyłości. Prowadzi również wykłady dotyczące powyższych zagadnień, dla studentów medycyny i dietetyki oraz lekarzy rodzinnych i innych specjalności. W swojej pracy naukowej skupia się wokół badań stanu odżywienia różnych grup społecznych oraz czynników ryzyka chorób metabolicznych, epidemiologii otyłości i chorób towarzyszących. Posiada Certyfikaty międzynarodowych warsztatów SCOPE (Specialist Certification of Obesity Professional in Europe).
Pani Lucyna Ostrowska wygłosi wykład pt.: „Czy przyczyną otyłości mogą być alergie i nietolerancje pokarmowe? Analiza przypadków klinicznych”.
Patrycja Szachta - absolwentka studiów doktoranckich w Klinice Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Posiada wieloletnie praktyczne i teoretyczne doświadczenie z zakresu utajonych nadwrażliwości pokarmowych oraz zaburzeń mikroflory jelitowej. W swojej pracy naukowej skupia się głównie wokół wymienionych zagadnień. Specjalizuje się w doborze indywidualnych terapii probiotycznych i prebiotycznych oraz ustala wskazania do wykonania i zakres oceny nadwrażliwości pokarmowych IgG i IgA – zależnych. Ustala ponadto wskazania do wykonania badania profilu kwasów organicznych w moczu oraz interpretuje uzyskane wyniki. Specjalizuje się przede wszystkim w pomocy pacjentom z chorobami autoimmunologicznymi. Autorka licznych publikacji naukowych w medycznych czasopismach polskich i zagranicznych oraz rozdziałów w monografiach naukowych. Wykładowca na konferencjach medycznych oraz warsztatach dla lekarzy, pacjentów, dietetyków i pasjonatów żywienia. Jako ekspert współpracuje z czasopismami i magazynami o tematyce lifestylowej.
Pani Patrycja Szachta wygłosi wykład pt.: „Otyłe bakterie czyli wpływ mikroflory jelitowej na nadwagę i otyłość. Czy probiotyki i prebiotyki mogą pomóc w odchudzaniu?”
Łukasz Sieńczewski - absolwent dietetyki Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Specjalizuje się głównie w tematyce diet eliminacyjno-rotacyjnych opracowywanych na podstawie testów nadwrażliwości pokarmowej IgE/ IgG/ IgA, w zaburzeniach mikroflory jelit oraz celowanej probiotykoteraii, w leczeniu żywieniowym i suplementacji u pacjentów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, miażdżycy, celiakii oraz wielu innych jednostkach chorobowych. Na co dzień zajmuje się ponadto żywieniem oraz suplementacją w chorobach autoimmunologicznych m. in. insulinooporności, reumatoidalnym zapaleniu stawów oraz Hashimoto. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu probiotykoterapii oraz stosowania diet eliminacjyno-rotacyjnych w profilaktyce i leczeniu wybranych chorób. Posiada certyfikat organizacji International Fitness & Aerobic Academy poziom IV z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie. Doświadczenie zdobywał również biorąc udział w licznych zagranicznych szkoleniach (Kanada, Wielka Brytania) z zakresu Sport Nutrition, Child Nutrition oraz Personal Nutrition.
Pan Łukasz Sieńczewski zaprezentuje wykład pt.: „Protokół autoimmunologiczny”.
Anna Lewandowska - absolwentka kierunku Wychowanie Fizyczne oraz studiów podyplomowych „Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Z wykształcenia menedżer sportu oraz specjalistka do spraw żywienia. Trenerka personalna, w tym certyfikowana trenerka TRX, uczestniczka licznych specjalistycznych szkoleń. Zawodniczka Karate Klub Pruszków, (2 DAN), reprezentantka Polski w karate tradycyjnym, od lat występująca w reprezentacji narodowej. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, Europy oraz Świata. Pasjonatka zdrowego stylu życia, pomysłodawczyni i twórczyni bloga Healthy Plan by Ann (hpba.pl). Każdego dnia motywuje tysiące Polek do tego, by zdrowo się odżywiać i czerpać przyjemność z aktywności fizycznej. Autorka książki „Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską”.
Pani Anna Lewandowska przedstawi wykład pt.: „Probiotyki, prebiotyki i nietolerancje pokarmowe w sporcie. Spojrzenie praktyka”.
Paulina Ihnatowicz i Emilia Ptak-Kasica -absolwentkikierunku Dietetyka w Collegium Medicum UMK Bydgoszcz ze specjalnością dietetyki klinicznej oraz sportowej, prowadzą Poradnię Medycyny Żywienia MedFood. Aktywnie współpracują z licznymi stowarzyszeniami propagującymi zdrowy styl życia (m.in.: Polska Akademia Zdrowia, Health is Trendy, Medella), klubami sportowymi oraz studiami urody. Prowadzą zarówno autorskie szkolenia jak również są częścią kadry szkoleniowej Mauricz.com., występują na konferencjach oraz warsztatach dla lekarzy, pacjentów, dietetyków i pasjonatów żywienia. Na co dzień zajmują się dobieraniem odpowiednich planów dietetycznych i suplementacyjnych w różnych jednostkach chorobowych takich jak: Hashimoto oraz inne choroby autoimmunologiczne, refluks pokarmowy, problemy jelitowe, niedokrwistości, zaburzenia flory bakteryjnej, grzybice. Plany żywieniowe opierają o badania diagnostyczne, testy nietolerancji pokarmowych tak by dostosować je do indywidualnych potrzeb pacjenta. Praktykują holistyczne podejście do pacjenta, rezygnują ze schematów i obalają mity żywieniowe. Prowadzą żywieniowo m.in. Borysa Mańkowskiego (aktualny międzynarodowy mistrz KSW w wadze półśredniej). Autorki licznych artykułów na temat diety i zdrowia, od 2015 r. ekspertki czasopisma branżowego Body Chellenge.
Pani Paulina Ihnatowicz oraz Emilia Ptak-Kasica zaprezentują wykład pt.:” Blonnik- czy rzeczywiści odchudza? Fakty i mity.”
Autor publikacji
lic. Katarzyna Banach
Autor publikacj nie udostępnił swojej wizytówki.
Z udostępnionymi informacjami, w tym opublikowanymi pracami autora, możesz zapoznać się odwiedzając jego profil - [profil autora]