Sok owocowy to "Wyrób zdolny do fermentacji, lecz niesfermentowany, otrzymany z jadalnych części zdrowych, dojrzałych, świeżych lub schłodzonych, lub zamrożonych owoców, jednego lub większej liczby gatunków, posiadający barwę, smak i zapach charakterystyczne dla soku z owoców, z których jest wytworzony", wydaje się, że to samo zdrowie ale nie zawsze tak jest - mówi dr Bożena Sosnowska, pracownik naukowy Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii, UP w Lublinie. Jednak nowa dyrektywa unijna poprawi jakość soków.
Sok owocowy to "Wyrób zdolny do fermentacji, lecz niesfermentowany, otrzymany z jadalnych części zdrowych, dojrzałych, świeżych lub schłodzonych, lub zamrożonych owoców, jednego lub większej liczby gatunków, posiadający barwę, smak i zapach charakterystyczne dla soku z owoców, z których jest wytworzony", wydaje się, że to samo zdrowie ale nie zawsze tak jest - mówi dr Bożena Sosnowska, pracownik naukowy Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii, UP w Lublinie.
Obecnie do soków bardzo często dodawany jest cukier (sacharoza, fruktoza, syrop glukozowo-fruktozowy). Jego ...
Tekst zawiera 263 wyrazów. Będziesz go czytać 1 minutę i 18 sekund.
Publiakacja tylko dla naszych czytelników
Dołącz do czytelników
Uzyskaj dostęp do większej liczby publikacji, aktualności dietetycznych, powiadomień.
Logowanie
Autor publikacji
dr inż. Tomasz Czernecki
Pracownik naukowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Praktyk oraz wykładowca m.in. dietetyki, żywienia klinicznego i nutrigenomiki. Uczestnik wielu projektów badawczych. Pomysłodawca i współwłaściciel Vitagenum.pl. Założyciel poradni dietetycznych w tym działającej przy UP w Lublinie. Redaktor naczelny Journal of NutriLife. [profil autora]